Zhutňovače pro utužení cest a povrchu s připojením pro traktory a nakladače.
Bezprašné rozmetání, frézování a zavlažování v jedné operaci:
Zapouzdřená kombinace frézy na stabilizaci půdy Stehr SBF 24 s rozmetačem pojiva SBS řeší problém stabilizace půdy: Vápno nebo cement jsou velmi účinné jako pojiva , ale také poměrně agresivní . To často znemožňuje stabilizaci půdy v blízkosti obytných oblastí, silničního provozu, zaparkovaných aut a letišť, zejména za větrného počasí.
Pojivo se nanáší bezprašně pomocí Stehr’s SBF 24-6 a vmíchá se do půdy. Samostatné nákladné posypové vozidlo již není potřeba.
Volitelné:
Pomocí speciálně vyvinutého palubního počítače lze přesně přidat a zdokumentovat množství pojiva a vody
Protože se nosné stroje stávají stále většími a výkonnějšími, zareagovali jsme:
Frézka pro stabilizaci půdy SBF 24-2 od společnosti Stehr – nejvýkonnější na
světovém trhu – je navržena pro hnací sílu až 550 koní!!!
Kombinace Fendt 1050 a Stehr 24-2 dosahuje vynikajícího výkonu při stabilizaci půdy – zejména na velkých stavbách.
Přenos síly z vývodového hřídele traktoru na frézovací rotor není, jak tomu bývá zvykem, přes energeticky náročná boční čelní ozubená kola, ale přes silové řemeny uspořádané na obou stranách, které běží vysokou rychlostí, a proto musí přenášet jen relativně malý kroutící moment. K nárůstu točivého momentu dochází přes planetovou převodovku pouze tam, kde je točivý moment potřeba: ve frézovacím rotoru.
vhodné traktory: Předpokladem je zadní vývodový hřídel s 1000 otáčkami za minutu a plazivým převodem (Vmin=300-500 m/h) nebo ideálně plynule měnitelný pohon.
Pro maximální hloubku frézování i za obtížných půdních podmínek doporučujeme 280 HP
Přenos síly z vývodového hřídele traktoru na frézovací rotor neprobíhá, jak tomu bývá zvykem, pomocí bočních čelních ozubených kol, která spotřebovávají energii, ale pomocí oboustranně uspořádaných hnacích řetězů.
Vhodné traktory: Předpokladem je zadní vývodový hřídel s 1000 otáčkami za minutu a plazivým převodem (Vmin=300-500 m/h) nebo ideálně plynule měnitelný pohon.
Pro maximální hloubku frézování i za obtížných půdních podmínek doporučujeme 180 HP
Přenos síly z vývodového hřídele traktoru na frézovací rotor se neprovádí přes energeticky náročná boční čelní ozubená kola, jak tomu bývá zvykem, ale přes oboustranně uspořádané řetězové pohony, které běží vysokou rychlostí, a proto musí přenášet jen relativně malý kroutící moment. K nárůstu točivého momentu dochází přes planetovou převodovku pouze tam, kde je točivý moment potřeba: ve frézovacím rotoru.
Vhodné traktory: Předpokladem je zadní vývodový hřídel s 1000 otáčkami za minutu a plazivým převodem (Vmin=300-500 m/h) nebo ideálně plynule měnitelný pohon.
Pro maximální hloubku frézování i za obtížných půdních podmínek doporučujeme 160 HP