Stihl / Sabo / Honda / Farmiforest

Úvodní stránka


Společnost Agriimport, s.r.o. byla založena v březnu roku 1991 jako prodejní a servisní organizace malé zemědělské mechanizace a motorových strojů a to zejména v oblasti Plzně a bývalého Západočeského kraje. Vývojem a získávanými zkušenostmi trvajícími řadu let a výběrem sortimentu se společnost profilovala z prodeje malé mechanizace kvalitních značek na profesionální stroje a také na dovoz profesionální lesní, komunální a zemědělské mechanizace od světoznámých výrobců – STIHL / VIKING,  SABO, HONDA apod…. 

Již v roce 1993 se naše společnost stala výhradním dovozcem finské firmy NORMET CORPORATION, která vyrábí profesionální lesní stroje - štěpkovače, lanové navijáky, vyvážecí vozy, lesní jeřáby - hydraulické ruky , štípače palivového dřeva dodávané pod značkou FARMIforest. Novinkou je kácecí procesor- GILLOTINA – K 23 k montáži na hydraulické ruky.


Agriimport je také dlouholetým akreditovaným dovozcem italského výrobce SEPPI M. Tento světoznámý výrobce z jižního Tyrolska je průkopníkem výroby mulčovačů, lesních fréz, drtičů, kamenodrtičů, pařezových fréz, stroje zejména pro profesionální nasazení do zemědělství, sadů, vinic a pro lesní a komunální nasazení. Od roku 2008 uvádí naše společnost na český trh také výrobky rakouského výrobce firmy AUER: lesnických víceúčelových jeřábů, lesnických drapáků a vytěžovacích kleští, zemědělské a komunální techniky s možností připojení k traktorovým nosičům, štípacích kleští pro hydraulické ruky a bagry, dopravníky štěpků, je výrobcem zemědělských manipulátorů na píci a hnůj. Dále se sortiment dovážených značek rozšířil o německou značku STOCKMANN - výrobce profesionálních štípačů polen. 

Od roku 2008 jsme také výhradním distributorem po celé České republice a vývozcem českého výrobku - těžařského stroje, tzv. ŽELEZNÉHO KONĚ – FOREST HORSE

Stále vedle dovozu profesionální techniky nabízí AGRIIMPORT PLZEŇ působící jako regionální prodejce ze svých maloobchodních středisek - prodejen v Plzni, Kralovicích a Lítém (okres Plzeň-sever) – komunální a zahradní techniku PROFI a HOBBY - nářadí a motorové stroje.

Agriimport se specializuje na profesionální sortiment světově uznávaných značek: KUBOTA profesionální traktory, malotraktory a sekačky, dále pak významného českého výrobce LASKI – centrální sklad pro západní Čechy se sortimentem : štěpkovače, pařezové frézy, vysavače listí

Jako regionální prodejci zastupujeme značky: POSCH – profesionální štípače polen, automatické štípače, zakracovací pily, odkorňovače atd.. výkonné kotle s novou technologie spalování štěpků – HAARGASSNER.

Malá nákladní multifunkční vozidla pro stavebnictví, farmáře, obchodníky, komunální služby
a zejména obce zastupují PIAGGIO a BONETTI. Značka HAUER, (čelní nakladače + nářadí, čelní tříbodové závěsy pro traktory), ADLER, AGROMETALL (sypače, pluhy, zametací technika) –příkopové ramenové sekačky, zemědělský program např.SAPHIR : zemědělská pícninářská technika – sekačky, obraceče,shrnovače, baličky píce,podrývače, pluhy,rotační pluhy, smyky, sběrače kamenů, zemědělské pasivní zametací kartáče, spotřební materiál balicí síťovinu, folie,náhradní díly a další…

Firma je také specializovaná na KOMPOSTÁRENSKOU technologii – drticí vozy ZAGO , překopávače kompostu, kompostárenská síta, kompostovací kontejnery, kontejnery na BIO odpad do domácností, traktorové kontejnerové návěsy, sklápěcí návěsy, velkoobjemové kontejnery….

Významným sortimentem jsou motorové stroje  STIHL,VIKING, HONDA, MTD, CUB - CADET, SABO, SOLO – motorové pily, sekačky, traktůrkové sekačky,křovinořezy, hobby štípače polen, sněžné frézy a pluhy, sypače, ...a pod.


AGRIIMPORT PLZEŇ s.r.o. má v současné době sídlo firmy v obci LÍTÉ, kde bylo vybudováno obchodně-servisní centrum společnosti a sklad. Toto zázemí je nutné zejména pro servisní činnost lesnických, zemědělských a komunálních strojů, zejména větší techniky – traktorů apod….Středisko v Lítém je kromě servisně-obchodní činnosti využíváno také jako maloobchod se sortimentem STIHL, MTD, HONDA, SOLO……